naše výrobky

Vymýšlíme a vyrábíme pro Vás jídlo tak, aby bylo nejen dobré, ale i splňovalo všechna kritéria zdravé a vyvážené stravy, bez chemických konzervantů, aditiv a náhrašek.

Naše výrobky jsou jednoduché ve svém složení, přitom pestré a výživné.

V našem sortimentu najdete originální pomazánky, vyjímečné dezerty z jahel bez palmového oleje, slazené BIO rýžovým sirupem, veganské placičky z kvašené celozrnné rýže, veganské cizrnové kuličky a mnoho dalšího.

Ochutnejte například náš borůvkový dezert! Jeho spodní vrstvu tvoří čokoláda, nad níž leží náš vanilkovým krémem z jahel, tvarohu a rýžového krému. To vše je doslazené BIO rýžovým sirupem a přelité borůvkovým želé z mořské řasy agar.

Sladíme je BIO rýžovým sirupem, který má nulový obsah fruktózy – svým složením jde pouze o rýži (80 %) a vodu (20 %). Tvoří jej 30–50 % složitých cukrů, tzn. má nižší glykemický index, než klasický cukr. Tím pomáhá udržet hladinu cukru v krvi stabilní.

Základní surovinou krémů a většiny veganských pomazánek jsou jáhly. Jáhly jsou zdrojem velkého množství komplexních sacharidů, které se do krve uvolňují postupně. Také mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny, která snižuje glykemický index potravin a pomáhá tím udržovat stálou hladinu glukózy v krvi. Jáhly jsou bohaté na některé vitamíny skupiny B a minerály jako zinek, draslík, hořčík, fosfor, železo a měď. Tím, že vynikají vysokým obsahem vlákniny a antioxidantů, pomáhají při detoxikaci organismu a mají pro tělo zásadotvorný účinek, čímž zmírňují jeho překyselení.

Pomazánky vyrábíme ve dvou řadách – veganské a s mléčným základem.

Pomazánky s mléčným základem jsou vylehčené rýžovým krémem, lehce stravitelnou a bezlepkovou surovinou, která vás však zároveň dokáže spolehlivě zasytit. Díky svému nízkému obsahu sodíku je obvzlášť vhodná pro lidi s hypertenzí a kardiovaskulárními chorobami.

Základem našich veganských zeleninových placiček je krátce fermentovaná BIO rýže, jáhly, fazole, cizrna, hrášek a kořenová zelenina – mají tedy mnoho vlákniny. Zároveň si zachovávají nízký glykemický index a obsahují množství pomalu se vstřebávajících cukrů, čímž pomáhají udržet hladinu cukru v krvi stálou.

Vyjímečné jsou i naše veganské kuličky. Mají vysoký obsah vlákniny a rostlinných bílkovin, jsou tedy syté, a přitom lehce stravitelné.

Pickles je náš originální kvašený salát ze sedmi druhů zeleniny. Svým obsahem probiotických bakterií pomáhá udržovat zdravou střevní mikroflóru, aktivuje funkci střev a pomáhá s vylučováním toxinů, snižuje krevní tlak a podporuje tvorbu krve a hormonů. Aktivuje imunitní systém v boji proti bakteriím a virům, mj. má velké množství vlákniny.

krémy

sushi

hmotnost: 120 g
alergeny: ryba
skladujte v chladu od 2 do 6 °C, po otevření spotřebujte
baleno v ochranné atmosféře
složení: celozrnná rýže (40 %), kvašená mrkev, ředkev daikon, celer, mrkev, cibule, červená čočka, losos (20 %), nori řasa, hořčičné semínko, konopné semínko, hořčice, kmín, sůl
výživové údaje na 100 g:
energetická hodnota: 871 kJ/195 kcal
tuky: 11.9 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 1.1 g
sacharidy: 12.3 g
z toho cukry: 0.2 g
bílkoviny: 8.4 g
sůl: 1.1 g

ostatní

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad svitavou