JÍDELNÍČKY

Provoz je obnoven v plném rozsahu.

menu na 41. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 11.10.2021 rajská (Alergeny: 0) těstovinový salát se zeleninou a tofu sýrem, sypané mozarellou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko, tofu) těstovinový salát s krůtími nugetkami a zeleninou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, ryba) Těstoviny z pšenice Durum obsahují nižší množství lepku, proto jsou lépe stravitelné.
Úterý 12.10.2021 pohanková se zeleninou (Alergeny: 0) bílé máslové fazole s brokolicí v holandské omáčce, celozrnný kuskus (Alergeny: lepek, mléko, vejce) filé z mořské štiky s holandskou omáčkou, celozrnný kuskus (Alergeny: lepek, vejce, ryba) Nori vločky v polévce zbavují tělo těžkých kovů, snižují cholesterol a pomáhají vylučovat tukové usazeniny v těle.
Středa 13.10.2021 pohanková se zeleninou (Alergeny: 0) bílé máslové fazole s brokolicí v holandské omáčce, celozrnný kuskus (Alergeny: lepek, mléko, vejce) filé z mořské štiky s holandskou omáčkou, celozrnný kuskus (Alergeny: lepek, vejce, ryba) Nori vločky v polévce zbavují tělo těžkých kovů, snižují cholesterol a pomáhají vylučovat tukové usazeniny v těle.
Čtvrtek 14.10.2021 hovězí vývar se zeleninou a těstovinami, alternativně zeleninový vývar (Alergeny: lepek) hnědá čočka na kari, marinované robi maso, pšenično-žitný chléb (Alergeny: mléko, lepek) hnědá čočka na kari, trhaná vepřová panenka, pšenično-žitný chléb (Alergeny: lepek, mlék (máslo)) Japonská miso pasta v polévce zlepšuje stravitelnost potravin a je výborným zdrojem minerálních látek a enzymů.
Pátek 15.10.2021 zeleninová s celozrnným bulgurem (Alergeny: lepek) koprová omáčka, vejce, brambory (Alergeny: lepek, mléko, vejce) koprová omáčka, hovězí plátky, brambory (Alergeny: lepek, mléko) Celozrnná pšenice v bulguru je lehce stravitelná a podporuje vyrovnanou hladinu krevního cukru.
menu na 42. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 18.10.2021 květáková s kari a hráškem (Alergeny: lepek, mléko (máslo)) bulgur se zeleninou a robi masem, sypané goudou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko) bulgur s trhanou vepřovou panenkou a zeleninou, sypaný goudou, okurka (Alergeny: lepek, mléko) Hnědá čočka je bohatá na vlákninu, která podporuje peristaltiku střev.
Úterý 19.10.2021 brokolicová s mrkví (Alergeny: 0) smažený květák, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce, lepek) smažený krůtí řízek, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce) Dýně i květák jsou vynikajícimi zdroji sulforanů – látek, které mají protirakovinové účinky.
Středa 20.10.2021 brokolicová s mrkví (Alergeny: 0) smažený květák, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce, lepek) smažený krůtí řízek, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce) Dýně i květák jsou vynikajícimi zdroji sulforanů – látek, které mají protirakovinové účinky.
Čtvrtek 21.10.2021 bramborová s koprem a sójovou smetanou (Alergeny: sója, lepek) tofu na paprice, celozrnný knedlík (Alergeny: lepek, mléko, vejce, sója) kuře na paprice, celozrnný knedlík (Alergeny: lepek, mléko, vejce) Konzumací zeleniny podporujeme činnost jater, která jsou zásobárnou vitamínů a regulují metabolismus cholesterolu. Ume-ocet obsahuje důležité minerály a enzymy podporující trávení.
Pátek 22.10.2021 italská s kukuřicí (Alergeny: sója) jahodové palačinky s domácím čokoládovo-tvarohovým přelivem slazeným třtinovým cukrem (Alergeny: mléko, lepek, vejce) obalový losos, šťouchané brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, ryba, vejce) Sójová smetana neobsahuje cholesterol, hormony ani nasycené tuky a je lehce stravitelná.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou