JÍDELNÍČKY

menu na 3. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 18.1.2021 polévka jihočeská kulajda (Alergeny: lepek, mléko, (máslo)) mexické fazole s kukuřicí na cibuli, rýže basmati (Alergeny: mléko (máslo)) vepřové nudličky s červenou fazolí na cibuli, rýže basmati (Alergeny: mléko) Zelenina snižuje hladinu cholesterolu v krvi, mrkev svým obsahem beta-karotenu je mimořádně účinná v prevenci rakoviny úst, hrtanu, žaludku a střev.
Úterý 19.1.2021 polévka z červené čočky, jahel a čerstvých natí (Alergeny: celer, lepek, mléko (máslo)) marinované Tofu, těstoviny, rajská omáčka (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce, sója) hovězí pečeně, rajská omáčka, těstoviny (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce) Lykopen z rajčat přispívá ke snížení hladiny cholesterolu, chrání kůži, předchází vaskulárním onemocněním, snižuje hladinu cholesterolu, chrání kůži před negativním UV zářením.
Středa 20.1.2021 polévka zeleninová s brokolicí a mrkví (Alergeny: mléko (máslo), lepek) jahodové palačinky, domácí čokoládový krém (Alergeny: mléko, vejce, lepek) filátka z lososa s jemnou křenovou omáčkou, brambory s olivovým olejem (Alergeny: lepek, ryba, máslo (mléko)) Ume ocet vyrovnává acidobazickou rovnováhu pokrmu a obsahuje řadu enzymů zlepšující trávení.
Čtvrtek 21.1.2021 polévka se zeleného hrášku, quinoi a dýňového pyré (Alergeny: mléko (máslo), celer) celozrnný kuskus s brokolicí a cizrnou, sypané mozarellou (Alergeny: mléko (máslo), lepek) celozrnný kuskus s kuřecím masem a brokolicí, sypané mozarellou (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Quinoa je bohatá na proteiny, vlákninu i vitamíny, stejně tak vyniká obsahem antioxidantů.
Pátek 22.1.2021 polévka zeleninová se špenátem (Alergeny: lepek, mléko, (máslo)) domácí vegetariánská sekaná, brambory s máslem, okurka (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce, sója) domácí krůtí sekaná, brambory s máslem, okurka (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce) Špenát obsahuje cenné karotenoidy. Draslík obsažený v bramborách má močopudné účinky.
menu na 4. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 25.1.2021 polévka z hnědé čočky s Ume-octem (Alergeny: mléko (máslo)) tofu na smetaně, celozrnný knedlík (Alergeny: mléko, vejce, lepek, sója, stopy sezamu) svíčková na smetaně, celozrnný knedlík (Alergeny: vejce, mléko, lepek, stopy sezamu) Celozrnný knedlík z jemně namleté mouky má komplexní obsah živin a vlákniny, která udržuje dobrou peristaltiku střev.
Úterý 26.1.2021 polévka celerový krém s rostlinnou smetanou a zelenými natěmi (Alergeny: mléko (máslo), lepek) obalovaný sýr, připravovaný v parní troubě, brambory s máslem, okurka (Alergeny: mléko, vejce, lepek) kuřecí nugetky v hrachovém těstíčku, brambory s máslem, okurka (Alergeny: mléko (máslo)) Celer má protizánětlivé účinky, zlepšuje funkci ledvin, pomáhá detoxikaci těla.
Středa 27.1.2021 mrkvičková polévka s brokolicí (Alergeny: mléko (máslo)) zelené fazolky s babi mrkví na česneku, rýže parboiled (Alergeny: 0) krůtí nudličky se zelenými fazolkami a baby mrkví, rýže parboleid (Alergeny: vejce, mléko, lepek) Brokolice je bohatá na sulforany – látky, které mají protirakovinotvorné účinky.
Čtvrtek 28.1.2021 polévka hovězí vývar (alternativně zeleninový na objednávku) s pohankou (Alergeny: 0) těstovinový salát s hráškem, kukuřicí, pórkem a červenými fazolemi, sypané mozzarellou (Alergeny: lepek, mléko, vejce) těstovinový salát s tuňákem, kukuřicí a hráškem, sypané mozzarrelou (Alergeny: lepek, mléko, ryba) Konzumací zeleniny podporujeme činnost jater, která jsou zásobárnou vitamínů a regulují metabolismus cholesterolu. Ume-ocet obsahuje důležité minerály a enzymy podporující trávení.
Pátek 29.1.2021 polévka rajská (Alergeny: mléko (máslo), lepek) špenát, vejce, brambory s máslem (Alergeny: mléko, lepek, vejce) špenát, vepřová pečeně, brambory s máslem (Alergeny: lepek, mléko ) Mrkev v polévce obsahuje betakaroteny, které jsou výbornými antioxidanty zvyšujícími imunitu.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou

 

Close Menu