JÍDELNÍČKY

menu na 41. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 5.10.2020 brokolicová polévka s jáhlemi (Alergeny: mléko (máslo)) vejce, koprová omáčka, brambory (Alergeny: lepek, vejce, mléko) vepřové plátky, koprová omáčka, brambory (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Brokolice má pozitivní vliv na peristaltiku střev.
Úterý 6.10.2020 polévka z hnědé čočky a kořenové zeleniny (Alergeny: mléko (máslo)) marinované Robi na žampionech s brokolicí, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: lepek) marinované krůtí nudličky na žampionech, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: 0) Hnědá čočka je vařena společně s mořskou řasou, která dodává tělu řadu minerálů v dobře střebatelné formě (včetně jódu) a zabezpečuje lepší stavitelnost luštěnin.
Středa 7.10.2020 polévka z hnědé čočky a kořenové zeleniny (Alergeny: mléko (máslo)) marinované Robi na žampionech s brokolicí, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: lepek) marinované krůtí nudličky na žampionech, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: 0) Hnědá čočka je vařena společně s mořskou řasou, která dodává tělu řadu minerálů v dobře střebatelné formě (včetně jódu) a zabezpečuje lepší stavitelnost luštěnin.
Čtvrtek 8.10.2020 polévka vegetariánská gulášová s bramborem (Alergeny: 0) marinované tofu plátky, rajská omáčka, celozrnný knedlík (Alergeny: lepek, vejce, mléko, tofu) hovězí svíčková, rajská omáčka, celozrnnný knedlík (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Japonská miso pasta v polévce zlepšuje stravitelnost potravin a je výborným zdrojem minerálních látek a enzymů.
Pátek 9.10.2020 polévka z bílých fazolí a mrkve (Alergeny: mléko (máslo)) bulgur se zeleninou a cizrnou sypaný mozzarellou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko) bulgur se zeleninou a kuřecími nugetkami sypaný mozzarellou, zeleninová obloha (Alergeny: mléko (máslo), lepek) Přílohy ve formě bulguru jsou stejně jako celozrnná špaldová mouka lehce stravitelné a podporují vyrovnanou hladinu krevního cukru.
menu na 42. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 12.10.2020 špenátový krém s rostlinnou smetanou (Alergeny: lepek, mléko (máslo)) smažená brokolice, brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce) smažený kuřecí řízek, brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce) Brokolice je významná svým obsahem sulforanů, které mají protizánětlivé účinky.
Úterý 13.10.2020 polévka Minestrone s červenou fazolí (Alergeny: mléko (máslo), lepek) květák s máslovou dýní v bešamelové omáčce z rýžového krému se sýrem, kuskus s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce, lepek) hejk s přelivem z bešamelové omáčky s máslovou dýní z rýžového krému, kuskus s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, vejce, mléko, ryba) Polévka Minestrone je bohatá na vlákninu a rostlinné bílkoviny, jejichž vstřebatelnost je podpořena obsahem mořské řasy Wakame.
Středa 14.10.2020 jihočeská kulajda (Alergeny: mléko (máslo), celer, lepek) hrachová kaše, trhané robi maso, žitný chléb (Alergeny: lepek, mléko (máslo)) hrachová kaše, vepřové plátky, žitný chléb (Alergeny: lepek, mléko (máslo)) Ume-ocet vyrovnává acidobazickou rovnováhu pokrmu a obsahuje řadu enzymů zlepšujících trávení.
Čtvrtek 15.10.2020 A: zeleninový vývar s tarhoňou; B: hovězí vývar s tarhoňou (Alergeny: lepek, mléko (máslo), celer) těstovinový salát s restovaným tofu, kukuřicí a hráškem sypaný mozzarellou, ovocný kompot (Alergeny: mléko, lepek, vejce, sója) těstovinový salát s kuřecími nugetkami, hráškem a kukuřicí sypaný mozzarellou, ovocný kompot (Alergeny: mléko, lepek) Polévka je bohatá na karotenoidy. Draslík obsažený v bramborách má močopudné účinky.
Pátek 16.10.2020 polévka pohanková se zeleninou (Alergeny: mléko (máslo)) cizrnové kari se zeleninou, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: 0) krůtí kari se zeleninou, rýže parboiled (Alergeny: 0) Cizrna, stejně jako krůtí maso, je ideálním zdrojem kvalitních bílkovin, železa, vápníku a zinku.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou

 

Close Menu