JÍDELNÍČKY

menu na 26. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 22.6.2020 zelná polévka s bramborami (Alergeny: mléko (máslo)) bulgur se zeleninou a marinovaným Tofu sýrem, sypaný mozarellou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko, sója) bulgur se zeleninou a kuřecími nugetkami sypaný mozzarellou, zeleninová obloha (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce) Přílohy ve formě bulguru jsou stejně jako celozrnná špaldová mouka lehce stravitelné a podporují vyrovnanou hladinu krevního cukru.
Úterý 23.6.2020 polévka ze žlutého hrachu s mrkví (Alergeny: mléko (máslo)) vegetariánská boloňská omáčka, italské těstoviny (Alergeny: lepek, vejce, mléko) boloňská omáčka z krůtího masa, italské těstoviny (Alergeny: vejce, mléko) Těstoviny z pšenice Durum obsahují nižší množství lepku, proto jsou lépe stravitelné. Dýně Hokkaidó je bohatá na karotenoidy.
Středa 24.6.2020 polévka ze žlutého hrachu s mrkví (Alergeny: mléko (máslo)) vegetariánská boloňská omáčka, italské těstoviny (Alergeny: lepek, vejce, mléko) boloňská omáčka z krůtího masa, italské těstoviny (Alergeny: vejce, mléko) Těstoviny z pšenice Durum obsahují nižší množství lepku, proto jsou lépe stravitelné. Dýně Hokkaidó je bohatá na karotenoidy.
Čtvrtek 25.6.2020 květákový krém s česnekem (Alergeny: mléko (máslo)) marinovanvé robi maso na žampionech s brokolicí, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: lepek) přírodní kuřecí řízek se zeleninovou nádivkou, rýže parboiled, šťáva z výpeku (Alergeny: 0) Květák obsahuje látky, které mají protirakovinové účinky.
Pátek 26.6.2020 brokolicová polévka (Alergeny: mléko (máslo)) vejce, koprová omáčka, celozrnný knedlík (Alergeny: lepek, vejce, mléko) hovězí plátky, koprová omáčka, celozrnný knedlík (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Brokolice má pozitivní vliv na peristaltiku střev.
menu na 27. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 29.6.2020 polévka minestrone s červenou fazolí (Alergeny: mléko (máslo), lepek) květák s máslovou dýní v bešamelové omáčce z rýžového krému se sýrem, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce, lepek) hejk s přelivem z bešamelové omáčky s máslovou dýní z rýžového krému, brambory s olivovým olejem, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Zelenina snižuje hladinu cholesterolu v krvi, dýně svým obsahem beta-karotenu je mimořádně účinná v prevenci rakoviny úst, hrtanu, žaludku a střev.
Úterý 30.6.2020 brokolicová polévka s pohankou a mrkví (Alergeny: lepek, mléko, (máslo)) těstovinový salát s restovaným Tofu, kukuřicí a hráškem sypaný mozarellou, ovocný kompot (Alergeny: mléko (máslo), lepek, vejce, sója) těstovinový salát s kuřecími nugetkami, hráškem a kukuřicí sypaný mozarellou, ovocný kompot (Alergeny: mléko (máslo), lepek) Polévka je bohatá na karotenoidy. Draslík obsažený v bramborách má močopudné účinky.
Středa 1.7.2020 jihočeská kulajda (Alergeny: mléko (máslo), celer) hnědá čočka, vejce, žitný chléb (Alergeny: lepek, vejce) hnědá čočka, vepřové plátky, žitný chléb (Alergeny: lepek) Ume ocet vyrovnává acidobazickou rovnováhu pokrmu a obsahuje řadu enzymů zlepšující trávení.
Čtvrtek 2.7.2020 hrachová polévka s mrkví (Alergeny: mléko (máslo), lepek) Robi maso v cizrnovém těstíčku, brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, vejce, lepek) kuřecí řízek v těstíčku, šťouchané brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, vejce, máslo (mléko)) Zelenina snižuje hladinu cholesterolu v krvi.
Pátek 3.7.2020 pórkový krém (Alergeny: mléko (máslo)) cizrnové kari s brokolicí, rýže parboiled, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko) krůtí kari s brokolicí, rýže parboiled (Alergeny: 0) Cizrna, stejně jako krůtí maso, je ideálním zdrojem kvalitních bílkovin, železa, vápníku a zinku.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad svitavou

 

Close Menu