JÍDELNÍČKY

menu na 39. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 26.9.2022 mrkvovo-petrželový krém s čerstvými bylinkami (Alergeny: lepek, mléko) rajská omáčka, tofu kostky, těstoviny (Alergeny: lepek, mléko, tofu) rajská omáčka, krůtí medailonky, těstoviny (Alergeny: lepek, mléko) Rajčata mají silné antioxidační účinky, brání vyplavování histaminu a chrání před artritidou.
Úterý 27.9.2022 masový vývar (alternativně zeleninový) s jáhlemi (Alergeny: 0) smažený květák, brambory s máslem (Alergeny: lepek, mléko, vejce) domácí tuňákové placičky se zeleninou (připravované v parní troubě), brambory s máslem (Alergeny: ryba, mléko) Jáhly jsou výborným zdrojem složitých sacharidů, které se uvolňují do krve pozvolna. Mají vysoký obsah železa, hořčíku a zinku.
Středa 28.9.2022 státní svátek – nevaří se státní svátek – nevaří se státní svátek – nevaří se státní svátek – nevaří se
Čtvrtek 29.9.2022 brokolicová s bramborami (Alergeny: 0) zeleninový kuskus s hráškem, sypané mozzarellou, zeleninový salát (Alergeny: mléko, lepek) kuskus s grilovanou zeleninou a krůtím masem, zeleninový salát (Alergeny: mléko, lepek) Nori vločky v polévce zbavují tělo těžkých kovů, snižují cholesterol a pomáhají vylučovat tukové usazeniny v těle.
Pátek 30.9.2022 hrstková s červenou čočkou a zeleninou (Alergeny: lepek, mléko) zeleninová směs s cizrnou a smetanou, brambory s olivovým olejem (Alergeny: mléko, lepek) kuřecí řízečky v těstíčku, šťouchané brambory, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko, vejce) Olivový olej snižuje „zlý“ LDL cholesterol a má antioxidační a protizánětlivé účinky.
menu na 40. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 3.10.2022 květáková s kurkumou a čerstvými natěmi (Alergeny: 0) robi maso v italské omáčce se zeleninou, rýže parboiled (Alergeny: lepek) kuřecí nugetky v italské omáčce se zeleninou, rýže parboiled (Alergeny: 0) Květák vyniká množstvím sulforanů, které mají protirakovinové účinky.
Úterý 4.10.2022 zeleninový (alternativně masový) vývar s těstovinami (Alergeny: lepek, mléko, vejce) vegetariánská svíčková na smetaně, celozrnný knedlík (Alergeny: mléko, sója, lepek) svíčková na smetaně, celozrnný knedlík (Alergeny: mléko, sója, lepek) Celer podporuje správnou činnost ledvin.
Středa 5.10.2022 zeleninová s pohankou (Alergeny: 0) guláš s máslovými fazolemi a zeleninou, bramborové noky (Alergeny: lepek) guláš s vepřovým masem, bramborové noky (Alergeny: lepek) Dýně má močopudné účinky a je bohatá na vlákninu, která pozitivně ovlivňuje peristaltiku střev.
Čtvrtek 6.10.2022 zelná s bramborami (Alergeny: lepek, mléko ) těstovinový salát se zeleninou, sypané mozzarellou (Alergeny: lepek, mléko) těstovinový salát se zeleninou a tuňákem (Alergeny: lepek, mléko, ryba) Brambory snižují krevní cukr a cholesterol. Obsahují alantoin, látku, která má hojivé a regenerační účinky, urychluje hojení sliznic i pokožky.
Pátek 7.10.2022 rajská (Alergeny: 0) zelenina na másle s hnědou čočkou, kuskus (Alergeny: mléko, lepek) zelenina na másle s hnědou čočkou a krůtími nugetkami, kuskus (Alergeny: mléko, lepek) Luštěniny jsou bohaté na rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, která je důležitá pro správné zažívání.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou