JÍDELNÍČKY

Z důvodu nařízení vlády o uzavření mateřských škol po dobu trvání nevaříme.

menu na 15. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 12.4.2021 polévka hrstková s vločkami (Alergeny: 0) trhané robi maso, zelí, slovenské halušky (Alergeny: mléko, vejce, lepek) vepřová pečeně, zelí, slovenské halušky (Alergeny: mléko, lepek, vejce) Zelí je bohaté na rozpustnou i nerozpustnou vlákninu, vyniká vysokým obsahem důležitého vitamínu K.
Úterý 13.4.2021 krém ze žlutého hrachu a mrkve (Alergeny: mléko (máslo)) lasagne s Tofu, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, vejce, mléko, sója) lasagne s krůtím masem, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Hrách je výborným zdrojem vitamínů skupiny B a dále obzvláště draslíku, který je důležitý pro správnou funkci srdce.
Středa 14.4.2021 zeleninový vývar s pohankou (Alergeny: mléko (máslo), lepek) obalovaná brokolice, šťouchané brambory s bylinkami, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko (máslo), stopy sezamu) obalovaný losos, šťouchané brambory s bylinkami, zeleninová obloha (Alergeny: mléko, lepek, ryba) Pohanka obsahuje rutin, který ovlivňuje elasticidu krevní stěny, má význam při odbourávání špatného cholesterolu v krvi.
Čtvrtek 15.4.2021 polévka rajská s hráškem (Alergeny: mléko (máslo)) zeleninové rizoto s hráškem, sypané mozarelou, okurka (Alergeny: mléko) zeleninové rizoto s kuřecím masem, okurka (Alergeny: 0) Rýže podporuje vylučování vody a škodlivých metabolismů přes ledviny, je bohatá na vláknu.
Pátek 16.4.2021 polévka brokolicová s bramborami (Alergeny: 0) fazolové ragú se zeleninou, kuskus (Alergeny: lepek) krůtí ragú se zeleninou, kuskus (Alergeny: lepek) Kuskus podporuje trávení, normalizuje hladinu cukru v krvi.
menu na 16. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 19.4.2021 polévka zelná s bramborami (Alergeny: mléko (máslo)) vegetariánská boloňská omáčka, italské těstoviny (Alergeny: lepek, vejce, mléko) boloňská omáčka z krůtího masa, italské těstoviny (Alergeny: lepek, vejce) Těstoviny z pšenice Durum obsahují nižší množství lepku, proto jsou lépe stravitelné. Dýně Hokkaidó je bohatá na karotenoidy.
Úterý 20.4.2021 polévka čočková se zeleninou (Alergeny: 0) špenát, vejce, brambory (Alergeny: vejce, mléko (máslo)) grilované kuřecí stehno, šťáva z výpeku, bylinková rýže (Alergeny: 0) Nori vločky v polévce zbavují tělo těžkých kovů, snižují cholesterol, pomáhají vylučovat tukové usazeniny v těle.
Středa 21.4.2021 polévka čočková se zeleninou (Alergeny: 0) špenát, vejce, brambory (Alergeny: vejce, mléko (máslo)) grilované kuřecí stehno, šťáva z výpeku, bylinková rýže (Alergeny: 0) Nori vločky v polévce zbavují tělo těžkých kovů, snižují cholesterol, pomáhají vylučovat tukové usazeniny v těle.
Čtvrtek 22.4.2021 polévka květáková s hráškem (Alergeny: mléko (máslo), lepek) brokolicové soté na kari, brambory s máslem (Alergeny: lepek, mléko, vejce) kuřecí prsní řízek v těstíčku, brambory s máslem, zeleninová obloha (Alergeny: mléko) Zelenina snižuje hladinu cholesterolu v krvi, mrkev svým obsahem beta-karotenu je mimořádně účinná v prevenci rakoviny úst, hrtanu, žaludku a střev.
Pátek 23.4.2021 polévka minestrone (Alergeny: lepek) bulgur se zeleninou a zelenými sójovými boby, sypané mozzarellou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, sója, mléko) bulgur se zeleninou a tuňákem, sypaný mozzarellou, zeleninová obloha (Alergeny: lepek, mléko, ryba) Přílohy ve formě bulguru jsou stejně jako celozrnná špaldová mouka lehce stravitelné a podporují vyrovnanou hladinu krevního cukru.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou