JÍDELNÍČKY

Provoz je obnoven v plném rozsahu.

menu na 22. tyden ke stazeni Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 30.5.2022 polévka jáhlová s mrkví (Alergeny: 0) goody foody, rajská omáčka, gnocchi (Alergeny: lepek, vejce, mléko) kuřecí prsa, rajská omáčka, gnocchi (Alergeny: lepek, vejce, mléko) Olivový olej obsažený v jídle obsahuje kyselinu olejovou, vitamín E a další důležité fytochemikálie.
Úterý 31.6.2022 polévka čočková (Alergeny: lepek) cizrna se zeleninou na kari, bramborová kaše (Alergeny: lepek, mléko) hovězí trhané maso se zeleninou, bramborová kaše (Alergeny: mléko, lepek) Mléko obsahuje kvalitní bílkoviny, zinek, železo, vitamín B6 a B12, fosfor a draslík.
Středa 1.6.2022 masový vývar se zeleninou, alternativně vegetariánský vývar se zeleninou a kuskusem (Alergeny: lepek) vegetariánské lasagne se špenátem, sypané holandskou goudou (Alergeny: lepek, mléko, vejce) lasagne se špenátem a krůtím masem, sypané goudou (Alergeny: lepek, mléko, vejce) Tepelně zpracovaná cibule v jídle léčí srdce i cévy. Kvercetin má významný antioxidační účinek, snižuje srážlivost krve a aktivuje protirakovinové enzymy.
Čtvrtek 2.6.2022 polévka květáková s s mrkví, bramborem a BIO mlékem (Alergeny: mléko) mrkev s hráškem na smetaně, vejce, brambory s olivovým olejem (Alergeny: lepek, mléko, vejce) mrkev s hráškem na smetaně, kuřecí medailonky, brambory s olivovým olejem (Alergeny: lepek, mléko ) Květák vyniká obsahem vitamínu C, K, kyselinou listovou, manganu a vitamíny skupiny B.
Pátek 3.6.2022 polévka pohanková s brokolicí (Alergeny: 0) kaše ze žlutého hrachu, kváskový žitný chléb (Alergeny: mléko, lepek) kaše ze žlutého hrachu, vepřová kýta, žitný chléb (Alergeny: mléko, lepek) Luštěniny jsou bohaté na antioxidanty a další zdraví potřebné fytonutrienty, které mají protizánětlivé účinky.
menu na 23. týden ke stažení Polévka Varianta A – bezmasá Varianta B – masitá Zdravotní účinky:
Pondělí 6.6.2022 polévka zeleninová s pohankou (Alergeny: 0) vegetariánský nákyp, bramborová kaše (Alergeny: mléko, vejce, lepek, sója) domácí sekaná z vepřového masa, bramborová kaše (Alergeny: mléko, vejce, lepek) Celer má protizánětlivé účinky, podporuje funkci žlučníku a snižuje cholesterol.
Úterý 7.6.2022 polévka bramborová s BIO mlékem (Alergeny: mléko,lepek) hnědá čočka, vejce, žitný chléb (Alergeny: lepek, vejce) hnědá čočka, kuřecí medailonky, žitný chléb (Alergeny: lepek, mléko) Čočka má nízký glykemický index, tzn. nezvyšuje hladinu inzulínu v krvi. Dále má vysoký obsah esenciálních mastných kyselin a je bohatá na železo.
Středa 8.6.2022 polévka rajská s kukuřicí (Alergeny: lepek) gratinovaný květák na másle s mozzarellou, zeleninou, brambory (Alergeny: vejce, mléko) zelenina na másle s trhaným vepřovým masem, šťouchané brambory (Alergeny: mléko) Květák má protizánětlivé účinky. Obsahuje omega 3 mastné kyselinky, vitamín K a alicin, který snižuje cévní onemocnění.
Čtvrtek 9.6.2022 polévka mrkvičková s bramborem (Alergeny: 0) marinované tofu, zelí, bramborový knedlík (Alergeny: sója, vejce, lepek) krůtí plátky, zelí, bramborový knedlík (Alergeny: lepek, mléko, vejce) Mrkev má nízký glykemický index, vynikají vysokým obsahem vlákniny a betakarotenu.
Pátek 10.6.2022 polévka brokolicová s jáhlemi (Alergeny: 0) brokolicová omáčka s cizrnou, těstoviny (Alergeny: lepek, mléko) kuřecí prsa, brokolicová omáčka, těstoviny (Alergeny: mléko, vejce, lepek) Brokolice obsahuje látky, které chrání membrány nervových buněk.

Lakšmanna s.r.o.

tel.: 602 855 448

lakosilova@laksmanna.cz

Pod Nádražím 392, Bílovice nad Svitavou